SIXT TCO (bendroji nuosavybės / naudojimo kaina)

TCO – bendroji nuosavybės / naudojimo kaina

SIXT TCO (bendroji nuosavybės / naudojimo kaina), arba automobilio naudojimo trukmės išlaidų skaičiavimas yra metodika, kai, atsižvelgiant į visas automobilio išlaidų pozicijas per automobilio naudojimo trukmės laikotarpį (3–5 metus), apskaičiuojama vidutinė automobilio kaina mėnesiui. Taikant šią metodiką, galima palyginti skirtingų markių ir modelių automobilius prieš priimant galutinį sprendimą dėl labiausiai patinkančio.

SIXT TCO pasitarnaus, jei norėsite  išsinuomoti ar įsigyti automobilį, bet bus sunku priimti sprendimą, kuris variantas iš dviejų pagal kainą ir įrangą panašių pasiūlymų Jus tenkina labiausiai. SIXT TCO padės Jums apsispręsti dėl ekonomiškiausio ir racionaliausio sprendimo, nes atsižvelgiama ir į vadinamąsias paslėptąsias automobilio išlaidas. SIXT TCO yra puiki priemonė norint nustatyti tikrąsias automobilio išlaidas, ji padeda įvertinti per ilgesnį laiką susidarysiančias eksploatacijos išlaidas.

Atliekant TCO skaičiavimą, atsižvelgiama į:

 • mėnesinę išperkamosios nuomos (veiklos nuomos) įmoką, t. y. nuomos įmoką, kurią sudaro skirtumas tarp įsigyto automobilio vertės ir apskaičiuotos likutinės vertės. Ji apskaičiuojama remiantis viešai internete skelbiamomis automobilių pardavėjų kainomis be kliento nuolaidos;
 • išperkamosios nuomos įmokos palūkanų mokestį, kurį sudaro tarpbankinių palūkanų normos (RIGIBOR, EURIBOR, LIBOR) ir paties banko taikomos palūkanų normos;
 • valstybinius mokesčius, kuriuos privaloma sumokėti į valstybės biudžetą;
  draudimo įmoką, t. y. privalomosios civilinės atsakomybės draudimo (OCTA) ir CASCO draudimo įmoką pagal draudimo sutartį;
 • draudžiamųjų įvykių administravimą, t. y. draudžiamojo įvykio registravimą draudimo bendrovėje, dokumentų tvarkymą, žalos likvidavimo termino, kokybės ir draudimo  išmokų koordinavimą.

„SIXT Leasing business“ paketą sudaro:

 • remonto išlaidos, kurios apima automobilio atsargines detales ir serviso valandinio darbo sąnaudas;
 • priežiūra, t. y. automobilio techninės priežiūros išlaidos per nustatytą nuomos laikotarpį pagal ridą;
 • padangų priežiūra, t. y. naujų padangų pirkimas vietoj susidėvėjusiųjų pagal ridą ir padangų sąnaudos;
 • pagalba kelyje visą parą, t. y. techninės pagalbos paslaugos 24 valandas per parą ar automobilio transportavimas;
 • degalų sąnaudos apskaičiuojamos atsižvelgiant į automobilio gamintojo nurodytą degalų sunaudojimą mieste ir užmiestyje, degalų kainą be kliento nuolaidos, kuri yra viešai skelbiama mažmeninės prekybos bendrovės UAB „Lietuva Statoil“ interneto svetainėje.

SIXT Leasing TCO skaičiavimas pateikiamas darant prielaidą, kad nuomos laikotarpis yra 36 mėnesiai, o apytikslė rida – 90 000 km per visą nuomos laikotarpį.

Visos išlaidos nurodytos eurais be PVM ir konkrečios datos.